سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تولید وفروش عمده و خرده انواع نهالهای ژنوتیپ برتر بامجوز رسمی

شاه توت - تولید وفروش عمده و خرده انواع نهالهای ژنوتیپ برتر بامجوز رسمی

یاسر
تولید وفروش عمده و خرده انواع نهالهای ژنوتیپ برتر بامجوز رسمی

شاه توت


شاه توت

 ادرس پیج اینستاگرامی azin__nahal@

تولید وفروش عمده و خرده انواع نهالهای ژنوتیپ برتر
بامجوز رسمی ازسازمان جهادکشاورزی
بمدیریت مهندس: نوروزیان
تماس جهت ثبت سفارش
09388730316


دما و اب و هوای درخت شاه توت :

از آب و هوای نسبتا گرم و معتدل گرفته تا نزدیک به سرد درختان توت قابلیت رشد و میوه دهی دارند. گرمای خوب در بهار و تابستان برای این درختان از 25 تا 35 درجه سانتی گراد است. میوه های این درخت طاقت سرمای زیاد را ندارد و در دمای منفی 2 تا منفی چهار درجه سانتی گراد توت ها یخ می زنند.

نور لارم برای درخت شاه توت :

درخت شاه توت نور را دوست دارد و نور خورشید باعث رشد شاخ و برگ آن می شود.

آبیاری درخت شاه توت :

اکثر ارقام توت نیاز فرآوانی به آب دارند. حداقل 600 میلی متر باران در منطقه کاشت به طور یکنواخت لازم است. نهال های نو پا به آب بیشتری نیازمندند، یعنی هر هفته یک یا دو بار آبیاری گردند. اما درخت های بالغ به آب کمتری نیاز دارند. برای درختان بالغ هر 10 تا 15 روز یکبار آبیاری کافی است.

 

کود دهی درخت شاه توت :

کود مورد نظر برای شاه توت باید از آهن، روی، منگنز، مولیبدن، منیزیم مس و بور غنی باشد. کود باید حداقل با تنه درخت 12 سانتی متر فاصله داشته باشد. زمان و دوره کود دادن به شاه توت بر اساس سن متفاوت است. سالی یک بار کود دهی برای اکثر درختان شاه توت کافی است و اگر بیش از اندازه کوددهی صورت گیرد ممکن است به آن آسیب وارد شود. کود در اواسط زمستان به درخت داده می شود و دادن کود بعد از تیر ماه اشتباه است.

هرس درخت شاه توت :

شاخه های خشک شده و بیمار را باید از درخت جدا کرد و سوزاند، سپس شاخه های نرک (شاخه هایی که به سمت تاج رشد می کنند) هرس می شوند زیرا تنها مصرف کننده مواد غذایی هستند و ثمری ندارند. شاخه هایی که مانع رسیدن نور به تاج و میوه ها هستند هم باید هرس شوند. زمان مشخصی برای هرس توت نیست، ولی بهترین زمان موقع ریختن برگ ها و خواب زمستانی درخت است.

 

ازدیاد و تکثیر درخت شاه توت :

ازدیاد و تکثیر توت فرنگی از راه هایی مثل قلمه زدن چوبی، قلمه سبز انجام می شود. اگر گیاه از طریق قلمه تکثیر شود تمام خاصیت گیاه مادری حفظ می گردد. قلمه زدن بر دو نوع صورت می گیرد.

قلمه زدن چوبی، وقتی درخت در خواب زمستانی است انجام می شود بدین صورت که از سر شاخه های یک ساله با قطر 1 تا 3 متر  قلمه می گیرند و آن را تا بهار در دمای 5 درجه حفظ می کنند، این عمل به آن دلیل انجام میشود که دمای خاک باید به 14 درجه برسد. وقتی دمای مطلوب خاک به دست آمد قلمه را در زمین می کارند. این قلمه باید 4 یا 5 جوانه خوابیده داشته باشد.

قلمه سبز، از طریق شاخه درختانی به دست می آید که در زمستان طوری هرس می شوند تا 6 یا 7 جوانه برایشان بماند. در بهار سال آینده این جوانه ها برگ های سبزی به اندازه سی تا چهل سانتی متر تولید می کنند. این شاخه ها را به اندازه پانزده تا بیست سانتی متر می برند و به جز آخرین دو برگی که در انتهایشان قرار دارد باقی را می چینند. این شاخه ها در اواسط بهار (اردیبهشت یا خرداد) می کارند.

آفات و بیماری ها درخت شاه توت :

خوره گیاهی یکی از آفاتی است که شاه توت را مورد حمله قرار می دهد. با آب و کود کافی می توان از خوره گیاهی جلوگیری کرد. خوره گیاهی از نظر شیمیایی قابل کنترل نیست بنابراین شاخه های مریض را با اندازه 30 سانتی متر هرس نمایید.

بیماری پاپ کورن با یک نوع قارچ ایجاد می شود برای جلوگیری از آن باید میوه های عفونت کرده را چید و دور انداخت. این بیماری برای درخت شاه توت خطری ایجاد نمی کند.

سفیدک حقیقی یک بیماری قارچی است که برگ های درخت را دچار آسیب می کند برای نابودی آن ها از اسپری های قرچ کش مخصوص استفاده می شود.
تاریخ : شنبه 99/2/20 | 2:47 عصر | نویسنده : یاسر | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب آذین نهال نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.